Akciové ponuky
E-BOOK ZADARMO
Aké tajomstvá skrýva japonská starostlivosť o pleť?

Ruhaku

Úvod Ruhaku

kozmetika ruhaku


 

RUHAKU - ODHAĽTE TAJOMSTVÁ KRÁSY Z JAPONSKA S CERTIFIKOVANOU BIO KOZMETIKOU 


RUHAKU je prvou bio kozmetickou značkou z ostrova Okinawy, legendárneho ostrova dlhovekosti. RUHAKU je prvou kozmetickou značkou z japonskej Okinawy, ktorá je ocenená významným certifikátom Ecocert. Kozmetika Ruhaku sa vyznačuje silnými antioxidačnými účinkami, ktoré sú obsiahnuté vo vzácnych listoch Gettou (Alpinia Speciosa/Galgán Okrasný) dopestované na ostrove dlhovekosti Hamahiga. Jedná sa o  japonskú značku produktov s komplexnou starostlivosťou o pleť s vysoko účinnou obranou proti starnutiu a pre viditeľné omladzovanie pokožky.


RUHAKU je slovo vytvorené kombináciou slov RYUKYU (predchádzajúci názov okinawského ostrova, známeho svojim krásnym modrým oceánom, hlbokými lesmi a dlhovekosťou) a BIHAKU, ktoré je japonským slovom, ktorým sa označuje čistá a pružná pleť.


OSTROV OKINAWA - OSTROV DLHOVEKOSTI


Ostrov Okinawa, ktorý patrí medzi turistické destinácie v Japonsku, je známy aj tým, že sa obyvatelia na ostrove dožívajú vysokého veku čím je oficiálne zaradený medzi jednu z 5 modrých zón planéty. Z tohto dôvodu sa mu hovorí aj ostrov dlhovekosti. Rastliny, ktoré je možné nájsť len na tomto ostrove, svojimi blahodárnymi účinkami prispievajú k zdraviu obyvateľov na ostrove.


Keďže Okinawa je vystavená silnému UV žiareniu a neustálemu silnému morskému vetru, rastliny na ostrove rastú vo veľmi náročnom prostredí. Aj napriek týmto nehostinným podmienkam, rastliny rastú intenzívne a zároveň zostávajú čerstvé a silné. Tajomstvo spočíva v tom, že rastliny obsahujú silné antioxidanty. Antioxidanty majú výnimočnú silu a prispievajú k udržovaniu krásnej a zdravej pokožky. Práve v RUHAKU si želajú pomôcť ženám získať mladú a jemnú pokožku vďaka rastlinám, ktoré pochádzajú z tohto exotického ostrova.   


KĽÚČOVÁ PRÍRODNÁ ZLOŽKA GETTOU  

rastlina gettou


Rastlina Gettou je jednou z najsilnejších antioxidantov. Jeho listy obsahujú 30-krát viac polyfenolov ako červené víno. Gettou je rastlina, ktorá rastie do výšky dvoch až troch metrov i v nehostinných podmienkach ostrova. Veľké a bujne rastúce listy Gettou majú antiseptické a antibakteriálne účinky. V Okinawe sa okrem iného používajú k baleniu potravín a odpudzovaniu hmyzu.


Rastlina Gettou, ktorá rastie pri silnom slnečnom žiarení a morskom vánku má silné antioxidačné účinky. Bylinná voda a esenciálny olej z rastliny Gettou sa teší veľkej popularite vďaka svojmu účinku proti starnutiu. Zo 100 kg listov je možné získať len 30 ml esenciálneho oleja.


Prieskum na univerzite Ryukyu ukázal, že rastlina dokáže extrémne účinne odstraňovať reaktívny kyslík. Gettou má naviac arómu, ktorá ukľudňuje ženskú myseľ, v časoch hormonálnej nerovnováhy. 


RUHAKU používa jedine Gettou dopestované na ostrove Hamahiga v okinawskom súostroví, ktorý získal organickú certifikáciu od certifikačnej spoločnosti japonského ministerstva hospodárstva, lesov a rybolovu (JAS). Ostrov Hamahiga je posvätný ostrov, ktorému sa hovorilo aj ostrov, na ktorom žijú bohovia. 


ÚVODNÉ PORTFÓLIO OBSAHUJE ŠTYRI PRODUKTY 

 

RUHAKU produkty starostlivosti o pleť boli navrhnuté tak, aby predchádzali príznakom starnutia a vzniku stareckých škvŕn, zatiaľ čo Vašu pokožku hydratujú a zaisťujú jej základné živiny.

Ruhaku produkty

 

 

1 KROK - ČISTENIE

 

Čistiaci olej odstraňuje make-up a nečistoty ako nadbytočný maz, prach či iné chemické a fyzikálne UV-filtre obsiahnuté v opaľovacích krémoch bez poškodenia prirodzenej ochrannej vrstvy Vašej pleti. Navyše obnovuje bunky, ktoré boli narušené kvôli vystaveniu pleti ultrafialovým lúčom, ktoré ovplyvňujú starnutie pleti.


Počas nanášania oleja si môžete dopriať príjemný oddych a meditáciu so sviežou a príjemnou vôňou rastliny Gettou. Vďaka AHA kyselinám pochádzajúcich z piatich prírodných botanických extraktov bude Vaša plet žiarivá a čistá.

 

2 KROK - DOČISTENIE 

 

Čistiaci hydratačný tonik hydratuje pleť zatiaľ, čo zľahka odstraňuje nečistoty, ktoré zapríčiňujú suchú a drsnú pleť. Čistá pleť bez nečistôt zlepšuje vstrebávanie vyživujúceho oleja.


Vlastnosti zložiek


Morská soľ bohatá na minerály, zjemňuje bunky a vedie k hladkej pleti.
Zmes z morského hrozna z Okinawy, ktorá má vysoký hydratačný efekt na udržanie vlhkosti vašej pleti.
Rastina Gettou má vysoký antioxidačný efekt, znižuje UV poškodenie a to vedie k sviežej a mladistvej pleti.

 

3 KROK - VYŽIVENIE

 

Vyživujúcim olejovým sérom dosiahnete pevnú a pružnú pleť tým, že sa upraví nepravidelný cyklus starnúcej pokožky a zároveň podporí a chráni pokožka poškodená UV žiarením.

 

Vlastnosti zložiek


Vyžuvijúce olejové sérum je bohaté na vitamín E a argánový olej, ktorý je prevenciou proti oxidácií pleti.
Zmes so sezamovým olejom zlepšuje cirkuláciu pomocou odstránenia reaktívneho kyslíka a zrýchlenia metabolizmu.
Šípkový olej obsahuje bohaté esenciálne mastné kyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre čerstvú, mladistvú a jemnú pleť.
Rastina Gettou má vysoký antioxidačný efekt, znižuje UV poškodenie a to vedie k sviežej a mladistvej pleti.

 

4 KROK - OBNOVENIE

 

Ľudia, ktorí žijú v suchom prostredí a používajú tvrdú vodu majú sklon mať zníženú sekréciu kožného mazu a ich bunky bývajú pomerne zhrubnuté. Tento hydratačný krém dopomáha vytvárať jemnú a pružnú pleť.

 

Vlastnosti zložiek


Šesť typov rastlinných olejov predchádza suchej pleti.
Skrášľujúca morská voda z oblasti Brittany, rodiska thalassoterapie, vytvára pleť jemnou.
Rastina Gettou má vysoký antioxidačný efekt, znižuje UV poškodenie a to vedie k sviežej a mladistvej pleti.
Zmes dvoch typov vôní navyše a ukľudňuje myseľ.

 

JAPONSKÝ SPÔSOB STAROSTLIVOSTI O PLEŤ

 

Aplikujte postupným masírovaním čistiaci olej do suchej pokožky. Ako náhle je čistiaci olej úplne vmasírovaný, pridáte malé množstvo buď studenej alebo teplej vody a vytvorte spolu s olejom mliečnu emulziu.

 

Jemne opláchnite teplou vodou.

 

Po vyčistení nakvapkajte čistiaci tonik na bavlnený tampón a jemne rozotrite po pleti.

 

Netlačte príliš, aby ste si nespôsobili podráždenie.

 

Kým je pokožka mokrá od toniku, použite vyživujúci olej.

 

Nakvapkajte si olej na ruky. Potom ich o seba pritlačte a položte Vaše ruky na tvár. Pomaly zahrievajte. Zhlboka dýchajte, užite si vôňu prípadne urobte lymfatickú masáž na detoxikáciu.

 

Nakoniec dajte obnovujúci krém na dlaň Vašej ruky, priložte ruky k sebe akoby ste sa modlili a dôkladne aplikujte krém na celú tvár.

 

Pre miesta, ktoré sú suchšie použite krém opakovane. 

 

CERTIFIKÁT ECOCERT 

 

RUHAKU je prvá značka kozmetiky z Okinawy v Japonsku s certifikátom EcocertECOCERT


Ruhaku je držiteľom certifikátu Eco Cert Cosme organic, čo je najprísnejšia forma Eco Cert certifikátu, takže nielenže sú jednotlivé zložky prísne sledované, ale i výrobné postupy a zdroje získavania týchto zložiek podliehajú prísnej kontrole certifikačnej spoločnosti.

 

ECOCERT je akreditačná organizácia pre medzinárodné ekologické produkty, ktorá má sídlo vo Francúzsku.


Oceňuje transparentnosť pre spotrebiteľov a rešpektovanie životného prostredia.

 

Pôsobí vo viac ako 85 krajinách sveta (najmä v európskych).

 

RUHAKU získalo certifikáciu pre všetky produkty, čo znamená, že je plnohodnotný bio kozmetický výrobok, ktorý spĺňa svetové štandardy.

 

Podmienky ktoré RUHAKU muselo splniť pre získanie certifikátu ECOCERT?

 

  • viac ako 95% výrobkov je prírodných
  • celkovo 10% a viac má certifikovanú prírodnú zložku
  • čo sa týka rastlinných zložiek 95% z nich musí byť certifikovaným organickým materiálom
  • nepoužitá žiadna syntetická aróma produktu, syntetická konzervačná látka (paraben, fenoxyetanol) syntetické  farby
  • používanie olejov získaných z ropy je zakázané
  • nesmú byť použité geneticky modifikované suroviny
  • výrobný proces, dodávka, skladovanie, čistenie, hospodárenie s energiou a likvidáciou odpadu, musí byť odsledovateľný
  • nesmú byť vykonávané testy na zvieratách
  • balenie musí byť recyklovateľné alebo biologicky odbúrateľné
Copyright 2018 - 2020 © sakuracosmetics.sk