- Štítky blogu
- starostlivost o plet
- japonska kozmetika
- jbeauty
- kozmetika
- plet
- serum
- krem
- zima
- pokozka
- starnutie pokozky
- japonska kuchyna
- starostlivost o ruky
- slnko
- masáž tváre
- starostlivosť o pleť
- uva
- japonská kozmetika
- uvb
- pokožka
- krem na ruky
- AHA kyseliny
- peeling
- exfoliácia
- zdravaplet
- kyselina hyaluronova
- makanai
- japonská krása
- vyzivenie
- japonska krasa
- yuzu
- japonskakozmetika
- unikatny koncept
- pletove serum
- cistenie pleti
- cistenie
- docistenie pleti
- zazrak z japonska
- aknoznaplet
- japonsky citrus
- starostlivost o pokozku v zime
- suroviny
- japonske potraviny
- hydratacia
- suchapokozka
- mastnaplet
- pletovakozmetika
Potrebujete poradiť?

Kyselina hyalurónová v kozmetike
Spôsob ako si v prvom rade overíme zdravie a vitalitu našej pokožky je jej vzhľad. Pokiaľ je pokožka celistvá a napnutá znamená to že má dostatok živýn a hydratácie. Jedným so spôsobov ako dosiahneme napnutú pleť je dodať jej napríklad kyselinu hyalurónovú ktorá sa v mladej pleti prirodzene nachádza.
Kyselina hyalurónová sa prirodzene nachádza v tkanivách živých organizmov a jej najväčšou zásobárňou v pokožke je úroveň dermi. Vekom sa ale jej zásoby a kvalita ale znižujú preto je vhodné si ju dopĺňať z externých zdrojov ako sú rôzne kozmetické prípravky.Jej hlavné úlohy sú: zadržiava vodu v tkanivách podporuje hojenie a obnovu poškodenej pokožky prirodzene napína pokožku čím vytvára jej hladký vzhľad tvorí súčasť ochrany proti slnečnému UV žiareniu je zásobárňou vody a funguje ako popdporné tkanivo.
Čím sú molekuly kyseliny hyalurónovej menšie tým lepšie preniknú do pokožky a zabezpečia dlhodobú hĺbkovú hydratáciu. Takže najlepšie prípravky obsahujú kyseliny hyalurónovú s nízkou molekulovou hmotnosťou. Keďže údaje o molekulovej hmotnosti kyseliny halurónovej na obaloch nie sú uvádzané pomôckou nám môže byť cena produktu. Kyselina hyalurónová je totiž to jedna z najdrahších prísad a cena za kg nízkomolekulovej verzie sa môže pohybovať okolo 1500€. Z toho môžeme viac menej usudzovať že krém za 15-20€ veľa kyseliny hyalurónovej s nízkou molekulovou hmotnosťou mať nebude.
V zložení produktov na škatuľkách je priemyselný názov kyseliny hyalurónovej uvádzaný podľa INCI ako SODIUM HYALURONATE a čím nižšie v tomto zozname je tým je jej obsah vo výrobku menší. Samotná kyselina ale potrebuje látky ktoré jej pomáhajú prenikanť do pokožky takže samotný vysoký obsah tejto kyseliny ešte úspech nezaručuje.
100% Kyselina hyalurónová vyzerá ako biely prášok. Takže ak napríklad sérum uvádza že obsahuje 15% kyseliny hyalurónovej v skutočnosti to znamená že obsahuje 15% roztoku tejto kyseliny prevažne vo vode. Pokiaľ by reálne takto sérum obsahovalo 15% kyseliny hyalurónovej a nie 15% jej roztoku znamenalo by to že by bolo viac kašovité a nie tekuté takže by sa dalo skôr využiť ako maska.
Kyselina hyalurónová je jednou s kľúčových zložiek japonskej kozmetiky SENSU. V jej produktoch môžete kyselinu hyalurónovú nájsť napríklad v: TONIKU, SÉRE, DENNOM a NOČNOM KRÉME ktorých zloženie je okrem tejto kyseliny doplnené aj ďalšími špecifickými surovinami typickými pre Japonsko.