Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-19 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 49 € a máte dopravu ZADARMO

J-BEAUTY

VIETE ČO JE TO J-BEAUTY?

J-Beauty je japonská krása alebo výrobky pochádzajúce z Japonska, ktoré vyplývajú z ich metód starostlivosti o krásu a zvykov – je to teda iný názov pre japonskú kozmetiku.

Japonská filozofia krásy je veľmi blízko k filozofii zdravotnej starostlivosti. Západná kultúra sa viac zaoberá opravou škôd po ich vzniku, zatiaľ čo japonská starostlivosť o krásu je skôr o predchádzaní a každodenná prevencia je pre nich prirodzenou činnosťou.

Starostlivosť o pleť je rutinným základom japonských žien, keďže veria v krásu na zdravom základe. Všetky zvyky v ich starostlivosti boli do nich vštepované od mladého veku a radšej predvídajú, než by sa spoliehali iba na okamžitú núdzovú povrchovú liečbu. Japonci používajú menej produktov a využívajú masáže a techniky aby vyťažili zo starostlivosti o pleť maximum.

AKO SA LÍŠIA KÓREJSKÉ PRODUTKY OD JAPONSKÝCH?

Veľa z toho, čo vidíme, pochádza z Kórey, kde je krása založená na trendoch alebo na kráse "na požiadanie". Sú posadnutí okamžitými výsledkami, najnovšími gadgetmi a tričkami, a všetky svoje výrobky majú zvláštne vyzerajúce farby a obaly. Kým japonská kozmetika preferuje beh na dlhú trať.

Princíp japonskej kozmetiky je založený na rešpekte a úcte k vedeckému výskumu a na implementovaní získaných poznatkov z praxe. Produkt sa nikdy neuvedie na trh bez 100% istoty o jeho kvalite a výhodách. Japonské produkty sú plné inovácií s dlhodobou spoľahlivosťou.

japonská starostlivosť o pleť

PREČO SA JAPONSKÁ KOZMETIKA ALEBO J-BEAUTY DOSTÁVA DO POVEDOMIA AŽ TERAZ?

J-beauty nie je v Japonsku ničím novým, novým trendom je iba pre "západný svet". V Ázii mala japonská kozmetika vždy silnú pozíciu a bola vylepšovaná počas stáročí. Nedávna pozornosť na západnom trhu je trendom prirodzeného a holistického životného štýlu. Je to možno aj preto, že Japonci sú pokorní a veľmi diskrétni. Kultúrne by sa radšej inšpirovali západnou kultúrou, než si mysleli, že ich životný štýl bude inšpirovať ostatných.

ČO TEDA  ZNAČKY J-BEAUTY ODLIŠUJE OD ZÁPADNÝCH ZNAČIEK?

Kvalita textúr a účinnosť výrobkov je oveľa výraznejšia vďaka japonskej vede a technológii, najmä v produktoch SPF, krémoch a základoch. Japonské kozmetické značky sú často prvé, ktoré majú prelomové zloženie a vedecké produkty.

Existuje mnoho japonských výrobkov, ktoré zlepšia účinnosť vašich existujúcich obľúbených kožných doplnkov. Takže ak nie ste pripravení úplne prejsť na rutinu starostlivosti o pleť na “japonský spôsob”, stále budete mať značný úžitok z jedného alebo dvoch produktov. A nie je to len o starostlivosti o pleť ale i ruky, telo a vlasy.

AKÝMI TAJOMSTVAMI JAPONSKEJ STAROSTLIVOSTI O PLEŤ SA MÔŽEME INŠPIROVAŤ?

Hĺbkové čistenie je veľmi dôležitou súčasťou japonskej kultúry. Japonci tvrdia že čistota a myšlienka očisty sú kľúčovými podmienkami, aby sme boli čo najviac "neutrálni" a aby sme mohli najlepšie prijať výhody prírodných alebo duchovných darov.

Japonskí muži a ženy sa typicky očistia každé ráno a večer a ich kúpeľné rituály sú veľmi dôležité. Kúpu sa vo vode na čistenie a hydratáciu pokožky minerálmi. Horúce kúpele sú určené nielen na relax, ale umožňujú, aby pokožka bola očistená od všetkých povrchných nedokonalostí a aby sa pripravila na zdravý a krásny rituál starostlivosti o pleť.

V skutočnosti nie je neobvyklé, že japonské ženy trávia viac ako jednu hodinu denne v kúpeli!

Japonci tiež venujú veľkú starostlivosť tomu, aby zostali mimo slnka a doprajú si tvárové masky a pleťové vody, ktoré ponúkajú hlbokú hydratáciu a penetráciu. V podstate urobte každý deň, kúpeľným dňom.

Zdroje:

https://www.glamourmagazine.co.uk/gallery/japanese-beauty-products
https://www.vogue.co.uk/gallery/j-beauty-japanese-skincare
https://www.independent.co.uk/life-style/fashion/a-beginners-guide-to-jbeauty-a8366816.html
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nahliadnite s nami do sveta japonskej starostlivosti o pleť a nechajte sa inšpirovať.

 

Naše značky

sme výhradným zástupcom renomovaných japonských kozmetických značiek na Slovensku

japonská kozmetika

 

Kontaktujte nás

Sakura cosmetics, s. r. o.
Kremnická 4
960 01 Zvolen
Banskobystrický kraj
Slovensko

tel.: + 421 915 814 068
e-mail: info@sakuracosmetics.sk

Platobné podmienky

Odborné poradenstvo
Anka
Anka
(Po-Pia, 9-19 hod.)
Copyright 2018 - 2020 © sakuracosmetics.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk