E-BOOK ZADARMO
Aké tajomstvá skrýva japonská starostlivosť o pleť?

Výhody masáže tváre

Pridané: 11.11.2019

Pre mnohých sú etalónom krásy práve japonské ženy kvôli ich mladistvému vzhľadu a zdravej pokožke. To že ich výnimočná krása spočíva v špecifickom J-beauty koncepte a zdravému životnému štýlu je známe. Je tu ale niečo čo Japonky berú ako rutinu v starostlivosti o svoju pleť a čo tento výnimočný trojuholník vedúci ku krásnej pleti uzatvára – masáž tváre. Je príjemná a navyše prináša mnoho benefitov akými sú:

- Masáž tváre vám rozžiari pleť.  Ak ste vždy obdivovali bezchybnú pleť, vyskúšajte pár minútovú masáž tváre 2-3 krát týždenne. Masáže tváre vám poskytnú zdravú žiariacu pleť vďaka odstráneniu toxínov. Pomáha pri hydratácií, vďaka čomu bude pleť vyzerať menej nafúknuto, viac žiarivo a napnutá.

- Masáž tváre upravuje nerovnomernú pigmentáciu. Nerovnomerná pigmentácia je spôsobená nečistotami v pokožke a zníženým obsahom kolagénu, čo má za následok nerovnomerný odtieň pokožky. Masáž tváre pomôže hydratácií a odstráni vrchnú vrstvu odumretých kožných buniek, čo pomáha vyrovnať tón pleti.

- Masáž tváre pomáha redukovať poškodené kapiláry. Keď sa vám poškodia cievky na tvári, na pokožke sa objaví malá červená alebo fialová čiara. Môže byť ťažké zbaviť sa zlomených kapilár, ale jemná masáž tváre pomáha redukovať viditeľné poškodené kapiláry na tvári.

- Masáž tváre pomáha vašej pokožke redukovať vrásky. Vrásky sú spôsobené vyčerpaním kolagénu v pokožke a používaním mimických svalov napríklad pri úsmeve alebo zamračení. Masáž tváre stimuluje tvorbu kolagénu, pomáha vyplniť vrásky a vyhladiť vašu tvár.

- Masáž tváre zlepšuje krvný obeh. Zlý obeh spôsobuje, že vaša tvár vyzerá opuchnutá a bledá. Masáž okolo úst, očí a obočia zvýši váš obeh tváre, takže nafúknutá tvár je minulosťou.

- Masáž tváre pomôže so stresom. Moderný život je plný stresu a tlaku a keďže si veľmi nemôžeme vyberať pre niektorých ľudí je to jednoducho spôsob života. Masáže tváre vám pomôžu oddýchnuť a zbaviť sa stresu tým, že vám poskytnú nejaký čas na relaxáciu. Japonské masáže sa zameriavajú na tlakové body, ktoré vám pomôžu odstrániť i bolesti hlavy vyvolané stresom.

 

     Japonské masáže tváre je možné vykonať na sucho i za použitia oleja alebo krému. Podstatné ale pri akejkoľvek japonskej masáži je, aby bola pleť pred masážou čistá, a na základe princípov J-beauty by malo dôjsť k viacstupňovému očisteniu najprv čistiacim olejom alebo mliekom, potom čistiacou vodou alebo tonikom ktoré pleť pripraví na ďalšie procedúry. Samotnú masáž môžete  vykonávať stláčaním tlakových bodov na sucho alebo ťahovú masáž za pomoci viskózneho elementu akými sú rôzne oleje či séra. Záver ošetrenia je vhodné dokončiť krémom na tvár ktorý takto vyživenú pleť zhydratuje.

     Keďže domáca masáž trvá iba pár minút sérum je postačujúce, pokiaľ ale plánujete urobiť masáž trvajúcu 10 a viac minút so sérom to možné nebude keďže sérum sa poväčšine rýchlo vstrebáva. Často sa pri dlhších masážach využívajú za studena lisované oleje, ako napríklad mandľový, jojobový, ryžový a pod., ktoré sa tak rýchlo nevpíjajú, dodávajú dostatočnú kĺzavosť po pokožke počas celej procedúry no zároveň nie sú okluzívne. Takéto oleje kúpite v rôznych bio obchodoch kde Vám garantujú pôvod a spôsob výroby oleja. Asi najlepšie čo môžete urobiť je siahnuť po kvalitnom sére ktoré sú vo všeobecnosti doslova “nabité” účinnými výživnými látkami ktoré čerpajú, okrem iného, aj z už spomínaných kombinácií olejov.

     Ukážkovým zástupcami japonského séra môže byť Ruhaku olejové sérum ktoré obsahuje kombináciu výnimočných vlastností olejov ako sú napríklad slnečnicový, sezamový, šípkový, rozmarínový či výnimočný esenciálny olej z galgánu okrasného či Makanai zlaté olejové sérum obsahuje čiastočky 24-karátového zlata a oleje ako sú napríklad jojobový, sezamový, kaméliový, slnečnicový, rozmarínový či yuzu esenciálny olej z japonských citrusov. Obe séra sú založené na originálnych japonských receptúrach čomu zodpovedá čistota, kombinácie i účinky použitých surovín.

     Na Slovensku sa distribúciou japonskej kozmetiky vrátane týchto japonských sér zaoberá spoločnosť Sakura cosmetics, s.r.o. ktorá sa venuje i spolupráci nielen so súkromnými ale aj právnickými osobami akými sú kozmetické salóny a SPA centrá.

Niekedy je krok ku krásnej pleti oveľa jednoduchší ako si myslíte a možno to čo Vám dopomôže ku dosiahnutiu krásnej pleti je práve  masáž tváre.

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2018 - 2020 © sakuracosmetics.sk