Akciové ponuky
E-BOOK ZADARMO
Aké tajomstvá skrýva japonská starostlivosť o pleť?

Špecifické suroviny používané v japonskej kozmetike

Pridané: 03.06.2019

Japonská kozmetika je po celom svete známa svojim jedinečným konceptom “J-beauty“ starostlivosti o pleť, ktorý v sebe zahŕňa nie len využitie masáží, postupov vrstvenia prípravkov a prístupu ku kráse, ale aj použité suroviny, ktoré robia túto kozmetiku takou výnimočnou. Práve spoločnosť Ruhaku, ktorej bio prírodná, vegánska a certifikovaná kozmetika prichádza teraz na Slovensko, využíva jedinečné vlastnosti špecifických prísad, aby k vám priniesla produkty najvyššej kvality, ktoré sú v Európe zatiaľ využívané iba francúzskymi profesionálnymi kozmetičkami. Suroviny ako sója, sezam či ryža určite poznáte. Počuli ste ale o galgáne, morskom hrozne či kadidle?

 Galgán okrasný - Gettou (lat. Alpinia Speciosa)

Gettou, galgán okrasný

Ruhaku využíva vysoké antioxidačné vlastnosti tejto rastliny, ktoré pomáhajú regenerovať bunky poškodené UV žiarením, odbúrava reaktívny kyslík, čím sa zlepšuje cirkulácia krvi a metabolizmus. Listy galgánu obsahujú 30-krát viac polyfenolov ako červené víno, majú antiseptické a antibakteriálne účinky. Navyše bylinná voda a esenciálny olej sú  vzácne pre svoje omladzujúce účinky. Ich získavanie je ale energeticky veľmi náročné, keďže zo 100kg listov je možné získať iba 30ml esenciálneho oleja a aj preto je pomerne vzácny. Navyše vôňa galgánu posilňuje nielen fyzickú krásu ale aj psychickú pohodu žien, čo bolo dokázané výskumom japonskej univerzity Ryuku. Ruhaku používa túto rastlinu výlučne z posvätného ostrova Hamiga, v okinawskom súostroví, ktorý má bio certifikáciu od certifikačnej spoločnosti japonského ministerstva hospodárstva, lesov a rybolovu "JAS“, čím je zaručená jej čistota a stabilné účinky. Pre jej výnimočnosť sa využívajú jednotlivé časti rastliny, od koreňov cez steblá až po kvety a listy, vo všetkých Ruhaku produktoch ako je čistiaci olej, čistiaci tonik, olejové sérum a hydratačný krém.


Morské hrozno (lat.Morské Hrozno)

Extrakt z “morského hrozna“ obsahuje vysoký obsah aminokyselín ako je treonín, valín, kyselina asparágová, kyselina glutámová a pod. Navyše kyselina glutámová, prolín a glycín pôsobia ako posilňovač kolagénu. Táto riasa má veľmi pozitívny vplyv na hydratáciu a obnovenie pokožky, urýchľuje obnovu kolagénových vlákien, má omladzujúce účinky, zvyšuje produkciu glykozaminoglykánov, ktoré tvoria medzibunkovú hmotu. Dokáže upravovať extracelulárnu matricu, ktorá udržuje tvar, spojenie tkanív pokožky a prísun živín k bunkám. Ruhaku sa rozhodlo využiť vlastnosti “morského hrozna” vo svojom čistiacom toniku, ktorý ideálne pripraví pleť a jej bunky na ďalšiu aplikáciu Ruhaku séra a Ruhaku hydratačného krému.


Kadidlo – (lat. Olibanum, ang, Frankincese) 

Frankincese, Kadidlo

Tekuté zlato - určite túto živicu poznáte predovšetkým z náboženských obradov. V Ázií má však široké uplatnenie. Využíva sa pri rôznych liečbach predovšetkým v Ajurvédskej medicíne a jeho účinky využíva i japonská kozmetika. Kadidlo, ktoré sa získava z kmeňu stromu Boswellia spevňuje pokožku, redukuje vrásky, reguluje tvorbu mazu, a vďaka boswellickej kyseline je schopné zabíjať baktérie spôsobujúce zápaly. V neposlednom rade má psychoaktívne účinky na znižovanie úzkosti a depresií takže spolu s vyššie spomínaným galgánom vytvára dokonalú kombináciu, ktorá má pozitívny vplyv nielen na ženskú pokožku ale aj ženskú psychiku a relax v časoch hormonálnych zmien a depresií. Táto vôňa je ideálna na zakončenie hektického a uponáhľaného dňa každej ženy. Ruhaku túto prísadu používa vo forme oleja vo svojom pleťovom hydratačnom kréme, ktorý ja podľa konceptu J-beauty nanášaný ako posledný takže vás jeho vôňa bude sprevádzať celú noc i deň.

 

 


Sezam

Sezam 

V našich zemepisných šírkach ho poznáme predovšetkým z rôznych pokrmov. V Ázií je však tak isto cenený v tradičnej medicíne keďže jeho semienka odstraňujú akúkoľvek bakteriálnu infekciu či zápal. Kozmetika našla v ňom tak isto svoje využitie vo forme oleja keďže skvelo hydratuje, detoxikuje a pomáha zbavovať pokožku toxínov vďaka čomu je tvár jemná a hydratovaná. Ďalšou výbornou vlastnosťou tohto oleja je že môže spomaliť tempo starnutia pokožky tým že chráni bunky pred oxidáciou. Vďaka vynikajúcim výživným vlastnostiam Ruhaku a rovnako Makanai používa tento olej v olejových vyživujúcich sérach a aj vďaka nemu tieto séra vašu pleť "nakopnú" a oživia.

 

 

Sója


Sója Sója je bohatá na esenciálne mastné kyseliny, vitamín E, lecitín a antioxidanty. Vďaka svojim antioxidačnými vlastnostiam podporuje vitamín E regeneráciu a hojenie. Je vhodný na hydratáciu pokožky, jej udržanie hladké a zdravé. Esenciálne mastné kyseliny pomáhajú zvlhčovať kolagén pod povrchom pokožky, zatiaľ čo lecitín si zachováva pružnosť pokožky, vyhladzuje jemné línie a zabraňuje predčasnému starnutiu. Sója sa v  kozmetike používa predovšetkým vo forme oleja.  Sójový olej je tvorený malými molekulárnymi štruktúrami, ktoré mu umožňujú preniknúť do hornej vrstvy pokožky, epidermis. Stimuluje syntézu elastínu, kolagénu a iných proteínov. To je kľúčové pre rast buniek, regeneráciu a zvrátenie abnormálnych bunkových funkcií. Má celkový účinok na korigovanie pigmentácie spôsobenej hormonálnymi zmenami a poškodením spôsobeným slnečným žiarením. To môže byť účinné pri odstraňovaní kožných škvŕn spôsobených akné. Antioxidačné vlastnosti v sójovom oleji sú skvelé pre zlepšenie pokožky, pretože chránia bunky pokožky pred poškodením voľnými radikálmi, znižujú účinky starnutia a vrásky. Sója by sa mala používať ako krém na tvár len v čistej alebo organickej forme. Práve takúto formu sójového oleja využíva Ruhaku v čistiacom oleji.

 

 

Zdroj:

https://www.flickr.com/photos/ippei-janine/8357786238

https://www.heavenlyoils.com/Frankincense-Incense--rock-form--resin_p_160.html

https://earthwormexpress.com/future-processes-and-technology/is-raw-soya-dangerous/


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2018 - 2020 © sakuracosmetics.sk