E-BOOK ZADARMO
Aké tajomstvá skrýva japonská starostlivosť o pleť?

Japonska krása “J-beauty“ - kvalitnou kozmetikou to nekončí

Pridané: 11.11.2019

Pri starostlivosti o pleť sa väčšina žien zameriava na kvalitný kozmetický produkt. Kozmetika ale nie je to jediné čo ovplyvňuje krásnu zdravú pleť. Je to komplex viacerých faktorov ako strava, životný štýl i spánok. Inšpirujte sa čo okrem kozmetiky využívajú pre svoju krásu Japonky.

      Japonská kuchyňa je vo všeobecnosti jednou z najzdravších na svete a jej kvalita sa odráža aj v kvalite pokožky ktorá takto dostáva živiny i z vnútra.

Morské riasy – sú súčasťou mnohých jedál v japonskej kuchyni a označované sú aj ako superpotravina. Hlbiny oceánov im poskytujú dostatočnú ochranu pred UV lúčmi čím sa z nich vytvárajú silné organizmy plné výživných látok z morskej vody. Výborne hydratujú, spevňujú a detoxikujú. Obsahujú veľké množstvo antioxidantov, kolagén a minerály ako zinok alebo horčík.

      Tofu – základná japonská potravina zo sójového mlieka a tvarohu. Je nabité bielkovinami, minerálmi a vitamínmi ktoré obnovujú poškodené bunky, zlepšujú elasticitu pokožky a sú výbornou prevenciou proti vráskam.

     Zelený čaj – Japonci ho proste zbožňujú. Nájdete ho všade v teplej, studenej forme, v zmrzline, v čokoláde...V prvom rade odbúrava voľné radikály čo sú molekuly, ktoré poškodzujú vašu pokožku tým, že vyčerpávajú kolagén a spôsobujú hyperpigmentáciu. Ich dve hlavné príčiny sú slnečné svetlo a znečistenie životného prostredia. S pomocou antioxidantov však môžete zlepšiť šance vyhnúť sa takémuto poškodeniu. Dva známe antioxidanty sú vitamín C a vitamín E, ktoré sa nachádzajú práve v zelenom čaji a teda jeho pitím môžete zlepšiť naše šance na odvrátenie príznakov poškodenia kože. Zelený čaj tiež zvyšuje hladinu kyseliny benzoovej v tele ktorá pôsobí protizápalovo a môže znížiť začervenanie a opuchy.

      Ryby - Základom japonskej stravy vždy boli a sú ryby. Populárny je hlavne losos. Losos je bohatý na kolagén ktorý poskytuje štrukturálnu podporu pleti a je kľúčom k udržaniu pevnej a pružnej pokožky. Spomaľuje tvorbu jemných liniek a vrások, zlepšuje elasticitu a pomáha udržiavať vlhkosť.  Losos tiež obsahuje astaxantín, chemickú zlúčeninu, ktorá vytvára ružový odtieň lososa. Táto zlúčenina obsahuje antioxidanty a protizápalové vlastnosti. Antioxidanty chránia pokožku pred škodlivinami životného prostredia, ako sú UV žiarenie a znečistenie ovzdušia, zatiaľ čo protizápalové látky upokojujú citlivé problémy s pokožkou, ako je začervenanie a suchá pokožka. Losos je známy tiež ako jeden z najlepších zdrojov omega-3 mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny sú výborné na hydratáciu suchej pokožky. 

 

     Posledným bodom japonskej starostlivosti o pleť je to čo vás nebude stáť ani cent a to je kvalitný spánok.

Nedostatok spánku vedie k zvýšenému odbúravaniu kolagénu a kyseliny hyalurónovej a znižuje produkciu rastového hormónu ktorý regeneruje bunky. Naopak kvalitný spánok vám zabezpečí zníženie stresového hormónu kortizolu čím sa znižuje riziko zápalových procesov v pokožke. Počas spánku sa vám upravuje aj rovnováha vody v tele, pokiaľ táto rovnováha nie je dodržaná môže sa stať že ráno vstanete s vačkami pod očami alebo ovisnutou pokožkou z dôvodu jej nedostatočnej hydratácie.

Kvalitná japonská kozmetika, kvalitná strava, kvalitný spánok – magický trojuholník tajomstva japonskej krásy ktorým sa teraz môžu i ženy na Slovensku inšpirovať. Kvalitný spánok si môžete dopriať v pohodlí domova, pre kvalitnú stravu nájdete inšpiráciu na internete no a s kvalitnou japonskou kozmetikou vám dokáže pomôcť spoločnosť Sakura cosmetics, s.r.o. ktorá sa zameriava práve na predaj prírodnej japonskej kozmetiky značiek Ruhaku a Makanai.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2018 - 2020 © sakuracosmetics.sk