E-BOOK ZADARMO
Aké tajomstvá skrýva japonská starostlivosť o pleť?

Ankin blog

    Volám sa Anka a som súčasťou tímu spoločnosti Sakura Cosmetics kde zastrešujem odbornú časť všetkého čo s kozmetikou v portfóliu tejto spoločnosti súvisí. Nakoľko som mala dlhodobé problémy s pletou rozhodla som sa pre štúdium kozmetiky ktoré som aj úspešne dokončila a od roku 2007 som pracovala ako kozmetička a pedikérka.

     Momentálne som síce na materskej a trochu mimo toho ale starostlivosť o pleť je stále mojou doménou. Snažím sa vzdelávať ohľadom kozmetiky štúdiom rôznych odborných článkov a časopisov, ako je napríklad Les nouvelles (viete akú mám už kopu toho?,pomaly nebudem vedieť kde to mám dávať) a o študovaní účinných látok ani nehovorím. Dostať sa do hĺbky zloženia krému, séra, mlieka, tonika, čistiaceho oleja, masky a potom vidieť účinky krásnej žiarivej pleti je na nezaplatenieJa to nehovorím iba o tých ´´drogérkových´´ produktoch, ale aj profesionálnej kozmetickej starostlivosti nielen v salóne, ale hlavne doma. Lebo starostlivosť o pleť v salóne nekončí dôležité je starať sa o pleť aj doma. Aj vďaka týmto mojim záujmom a hlavne veľká vďaka patri môjmu manželovi, ktorý jedného dňa prišiel za mnou s myšlienkou prečo neponúknuť slovenským ženám to čo som si užívala v súkromí domova ja sama – japonskej kozmetike.

      Ak mám pravdu povedať vždy ma to ťahalo k východným kultúram ich filozofii starostlivosti o seba čo sa týka kozmetiky a stravy. Páči sa mi že zakaždým pijú po jedle zelený čaj, ktorý zbavuje telo škodlivín a chráni pleť pred voľnými radikálmi. Je dokázané že pitie jednej šálky originál bylinkového čaju pre náš organizmus je veľmi prospešné. Aby ste si nemysleli, že uznávam len ich čaje, že aj tie naše bylinky sú na nezaplatenie ako napríklad: repíkový osobne na ten nedám dopustiťJžihľavový, materina dúška, púpava či rôzne iné čajíky, ale toto nechávam skôr iným žienkam bylinkárkam ktoré sa do toho vyznajú. Len som tým toľko chcela povedať ako je pre nás prospešné pitie čaju. Japonsko som si vybrala ako krajinu ktorá má jednu z najstarších kozmetických tradícií sveta. Nielenže uznávajú a vážia si tradície ale vedia tieto tradície využiť i pri nových inováciách a technológiách a nič nenechajú na náhodu takže keď raz povedia že niečo funguje tak to proste funguje a to platí vo všetkých odvetviach japonskej spoločnosti. Práve  preto sa tu skôr budem zmieňovať o J-beauty - čo sú produkty a postupy japonskej kozmetickej starostlivosti aby ste sa dozvedeli čo všetko Japonsko ponúka zvyšku sveta.

 

 

Ryžový olej – nabitý výživnými látkami
Pridané: 19.08.2019

Japonsko už po stáročia používa olej z ryžových otrúb ako základ pre mydlá, pleťové krémy, čistiace vody, kúpele a určite do iných výrobkov. Veľa žien ako náhle počuje slovo olej vybaví sa im upchávanie pórov. Nie vždy ale to platí. Niektoré oleje vám pomôžu zahojiť, znížiť zápal, zmierniť začervenanie a v prvom rade ukľudniť a rozjasniť pleť. 

viac
Čistenie pleti a aknózna pleť
Pridané: 15.06.2019

     Čistiace mlieko, pleťová voda, micelárna voda, tonik, čistiaci gél, čistiace obrúsky alebo dokonca čistiaci gél 2v1 dakedy mám pocit, že je toho už veľa, že človek si nevie už vybrať z toľkého sortimentu. A dokonca si myslím, že aj chúďatko pleť z takého množstva dokáže byť zbláznená. Dokonca sa nájdu ešte také žienky, že nepoužívajú nič - stačí im čistá...

viac
Copyright 2018 - 2020 © sakuracosmetics.sk